Czym jest i jakie zastosowanie ma folia prestretch?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele materiałów do pakowania różnorodnych produktów, jednak niektóre z nich zdecydowanie się wyróżniają. Mowa tutaj chociażby o folii prestretch, która – jako odmiana i alternatywa dla tradycyjnej folii stretch – znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdźmy czym dokładnie jest, gdzie się sprawdzi i jakie ma zalety!

Co to jest folia prestretch?

Folia prestretch, jak wspomnieliśmy we wstępie, to odmiana klasycznej folii stretch. Jest wstępnie rozciągnięta i powstaje z tworzywa sztucznego – w jednym z dwóch procesów, mianowicie wylewania lub wydmuchu. Tworzy się ją w wyniku rozciągania folii stretch aż do uzyskania odpowiedniej grubości – dzięki temu jest bardzo cienka, ale pomimo tego zachowuje znakomite właściwości oraz wysoką wytrzymałość.

Jest ona bardzo powszechnie stosowana – zarówno ze względu na parametry, jak również atrakcyjną cenę, która pozwala na zamówienie dużych ilości produktu.

Jakie zastosowanie ma folia prestretch?

Folia prestretch sprawdza się zarówno do pakowania ręcznego, jak i maszynowego – przede wszystkim pozwala na sprawne owijanie różnego rodzaju ładunków, zabezpieczając je przed czynnikami zewnętrznymi. Może również służyć do zamykania kartonów czy ochrony różnego rodzaju produktów przed kurzem lub wilgocią. Generalnie zastosowań jest bardzo wiele, dlatego też folia prestretch cieszy się tak dużą popularnością.

Dlaczego warto z niej skorzystać?

  • Pozwala na obniżenie kosztów pakowania nawet o połowę, przynosząc bardzo wiele oszczędności różnego rodzaju przedsiębiorstwom.
  • Jest bardzo cienka, a mimo to niezwykle wytrzymała i skutecznie chroni towary przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi.
  • Zapewnia mocną stabilizację różnego rodzaju ładunków – o różnych kształtach i parametrach.
  • Zapewnia wygodę i sprawne pakowanie towarów, ponieważ nie wymaga naciągania.
  • Znajduje bardzo szerokie zastosowanie, spełniając zróżnicowane oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.