Folie pre-stretch – maszynowe i ręczne

Pakowanie to jeden z końcowych etapów produkcji i sprzedaży. Jest on jednak niezwykle ważny. Na tym etapie wykorzystuje się specjalne folie, najczęściej folie pre-stretch. Czym jest folia pre- stretch? Jest to rodzaj folii strech, różniący się od niej tym, że jest już wstępnie rozciągnięta. Po co? Otóż, dzięki temu zabiegowi zyskuje się zwiększoną wydajność. Ale czy tylko…? Oczywiście że nie. Folia tego typu ma bardzo dużo zalet i jest niezwykle często wykorzystywana w dużym i małym przemyśle.

Zalety foli pre-stretch

Folia prestretch ma wiele zalet, które cenią przede wszystkim właściciele dużych firm. Zaleta, o której już wspomnieliśmy to wydajność. Folia ta może bowiem zostać rozciągnięta nawet do 200%. Dzięki temu generuje się duże oszczędności. Wydawać by się mogło, że tak rozciągnięta folia pre stretch będzie słabsza od folii stretch. Jest jednak inaczej. Folia ta charakteryzuje się dużą wytrzymałością i nadal wykazuje znaczną elastyczność! Dodatkowym atutem jest wygoda podczas użytkowania. W czasie pakowania nie trzeba zużywać tak dużo sił i energii jak w przypadku klasycznych folii stretch.

Folie pre-stretch – maszynowe i ręczne

Wyróżnia się dwa rodzaje folii; maszynowe oraz ręczne. Czym one się różnią? Przede wszystkim długością, a co za tym idzie, również i wagą. Przykładem mogą być folie TK Plast, gdzie długość folii maszynowych wynosi od 2000 do 5000 m i wadze od 7 do 17 kilogramów, a folii ręcznej od 300 do 600 m i wadze od 1 do 3 kg. Kolory folii pre stretch spotykane są najczęściej dwa: transparentny oraz czarny.

Folie pre-stretch – niezastąpione w przemyśle

Folie pre-stretch bardzo często używane są w przemyśle. Nic w tym dziwnego. Pakowanie produktów odbywa się niemal w każdej branży. Folie prestretch charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, co gwarantuje bezpieczeństwo transportowanych towarów. Folie bardzo mocno przylegają do zabezpieczonych materiałów, zapewniając stabilizację ładunku.

Folie prestretch pochodzące od najlepszych producentów są dodatkowo zabezpieczane, aby jak najlepiej spełniały swoją funkcję. Często wysoką odporność i wytrzymałość zawdzięczają podwójnym krawędziom.

Zamawiaj przez Internet

Dziś możesz zamawiać takie produkty jak folieprestretch przez Internet. Wystarczy znaleźć producenta i dystrybutora, który Twoim zdaniem oferuje najwyższej jakości folie, a następnie skontaktować się z nim telefonicznie, emailowo lub poprzez formularz na stronie. Dzięki temu bardzo szybko złożysz zamówienie, nie tracąc czasu na zakupy stacjonarne. W przyszłości, każdy kolejny zakup będzie jeszcze szybszy, tym bardziej jeżeli produkty konkretnego producenta będą nam już znane. W biznesie warto stawiać na najlepsze rozwiązania, które zapewnią bezpieczeństwo i wygodę.  Niekiedy wiąże się to z dopłaceniem, ale czasem bywa i tak, że można świetnej jakości produkty znaleźć w takiej samej cenie, co produkty, które niekoniecznie charakteryzują się najwyższą jakością…