Jaką siatkę użyć do owijania bel? Praktyczne wskazówki.

Moment poprzedzający żniwa i okres zbiorów to wyczerpujący czas dla rolnika. Aby oszczędzić sobie różnych nieprzewidzianych problemów w tym czasie, warto wybrać jak najlepsze rozwiązania dla usprawnienia wszelkich wykonywanych prac rolniczych. To pozwoli nam uniknąć rozczarowań i cieszyć się solidnymi efektami. Jaka siatka najlepiej sprawdzi się do owijania bel? Odpowiadamy.

Siatka do owijania bel- gdzie się sprawdzi?

Siatka do owijania bel to jedna z najnowszych metod dla klasycznego pakunku plonów rolniczych. Stosowana jest w zastępstwie dla owijania bel sznurem. Siatka tego typu to doskonała pomoc w okresie zbiorów i żniw, ale także dobra metoda dla przechowywania. 

Siatka do owijania bel znajdzie zastosowanie dla:

  • sianokiszonki,
  • siano,
  • słoma,
  • kukurydza i inne

Materiał HDPE użyty do produkcji tego typu siatki, spełnia wszelkie potrzebne wymogi i może być stosowany w różnego rodzaju warunkach.

Siatka do owijania bel- 

Siatka do owijania bel służy przede wszystkim do jak najbardziej mocnego ubicia danej zawartości oraz nałożenie na nie jak najbardziej regularnego kształtu. Jest to niezwykle istotne w sytuacji przechowywania kiszonek, bowiem wszelkie nierówności prowadzą do różnego rodzaju pęknięć i problemów z utrzymaniem prawidłowego kształtu. W zależności od poszukiwanych efektów dla ubicia zawartości, należy dobrać odpowiedni rodzaj splotu i materiału, ponieważ nie każdy sprawdzi się dobrze w każdym przypadku. Jeżeli chcemy, aby siatka dokładnie pokryła brzegi należy wybrać szerszą. Niezwykle istotną kwestia jest także długość siatki do owijania bel, bowiem wybór złego wymiaru może powodować brak możliwości wykonania beli.

Zalety tego typu rozwiązania to zdecydowanie:

  • przyleganie do krawędzi,
  • odporność na wszelkie uszkodzenia, przebicia i odgniecenia,
  • kompaktowe i zwarte bele,

Siatka do owijania bel- najlepsze opakowania dla rolnictwa

Oferowane przez nas siatki do owijania bel to w pełni kompleksowe rozwiązania. Warto więc zwrócić się w ich stronę jeżeli zależy nam na uzyskaniu jak najlepszego rozwiązania. Nie warto decydować się na wyjście, które może okazać się niewystarczające. Po wybór idealnego rozwiązania zapoznaj się z naszą ofertą produktową siatek rolniczych do belowania.