Jakie są zastosowania i największe zalety folii prestretch?

Wielu przedsiębiorców do dziś używa wyłącznie standardowych folii stretch do pakowania towaru, co oczywiście nie jest błędem, ale z pewnością znacznie obniża efektywność pracy, szczególnie podczas zabezpieczania produktów o większych gabarytach. Nowoczesne firmy używają jednak dużo wygodniejszej folii prestretch, która jest już na wstępie rozciągana fabrycznie. Sprawdź, dlaczego folia prestretch staje się coraz popularniejsza w różnego rodzaju zakładach pracy i fabrykach i czemu warto zainwestować właśnie w nią. 

Profesjonalna folia prestretch – wygoda i oszczędność w jednym

W przeciwieństwie do standardowej, folia prestretch jest rozciągana nawet do 200% jeszcze w czasie procesu produkcyjnego – później nie podlega ona już dalszemu naciąganiu. Dzięki temu, można nie tylko w wygodny sposób pokryć większą powierzchnię w razie potrzeby, ale także sporo zaoszczędzić na samym materiale. Folia prestretch jest szczególnie przydatna w przypadku towarów o większych gabarytach, które dużo ciężej owinąć standardową folią.

Postaw na pełne bezpieczeństwo z folią prestretch

Profesjonalne folie prestretch od wiodących producentów, mocno i dokładnie przylegają do zabezpieczanego ładunku, gwarantując mu pełną stabilność w czasie transportu. Dodatkowe zastosowanie podwójnych krawędzi sprawia z kolei, że folia prestretch jest niezwykle wytrzymała. Właśnie dlatego ważne jest, aby tego rodzaju akcesoria ochronne kupować wyłącznie w sprawdzonych i zaufanych sklepach, takich jak TK PLAST. Daje to gwarancję nabycia folii prestretch najwyższej jakości, szczególnie odpornej na przerywanie i inne uszkodzenia.

Folia prestretch nie tylko w fabryce – poznaj najczęstsze zastosowania

Uniwersalność folii prestretch sprawia, że można ją używać także do zabezpieczania nisko gabarytowych przedmiotów. Idealnie nadaje się ona do pakowania różnego rodzaju towarów na paletach, używanych w bardzo wielu gałęziach przemysłu. W przeciwieństwie do zwykłych folii, prestretch nie wymaga nie wymaga dodatkowego naciągania na ładunek, dzięki czemu jest zaskakująco łatwa w użyciu.